11.01.2020 09:11

Франция победи Германия с 3:0 гейма

Видян 2311 пъти | Коментари 0

Франция победи Германия с 3:0 гейма (25:20, 25:20, 25:23) в Берлин на финала на олимпийската квалификация по волейбол.

Ървин Нгапет не показаха и капка съмнение, че са по-класният отбор и заслужено се поздравиха с последната европейска квота за Игрите в Токио.

Това се случи въпреки добрата игра на ветерана Гьорг Грозер, който завърши мача с 20 успешни атаки, подобно на мача срещу България в полуфиналите, пише Dir.bg.

Французите, които нашите победиха в груповата фаза, поведоха рано в първия и втория гейм, като само в третия играта бе по-изравнена.

Най-резултатен за победителите бе отново Жан Патри с 14 точки, а Нгапет добави 12.

"Петлите" ще играят на Олимпийски игри за 5-и път в своята история след 1988, 1992, 2004 и 2016 година. От друга страна Германия отново не успя и ще пропусне втора поредна Олимпиада.

Франция се присъединява към вече класираните отбори на Полша, Италия и Русия на Олимпиадата. Там засега още подсигурени са Япония, Бразилия, Аржентина и Тунис.

Очаква се да се потвърди по още една квота от Азия, Южна Америка и Северна Америка, където още се играе финалния турнир.