06.12.2019 10:12

Триумф за Франция в старта на 15 км в Йостерсунд, Тодорова е 39-та

Видян 1246 пъти | Коментари 0

Французойката Жюстин Бресаз триумфира в индивидуалния старт на 15 километра от Световната купа по биатлон в Йостерсунд (Швеция). Бресаз финишира първа за 42:35.1 минути, след като допусна общо 2 грешки при четирите си стрелби. Така тя записа втора победа в кариерата си след дебютната си в средата на декември 2017 година в масовия старт на родна земя в Анеси, предава Sportal.bg.

На второ място, на 11.1 секунди, завърши украинката Юлия Джима, която свали всичките 20 мишени. Така тя за втори път се качи на подиума в дисциплината в Йостерсунд след бронза през ноември 2017 година. Трета, на 17.7 секунди от първото място, завърши 23-годишната Жюлиа Симон (Франция), която записа най-доброто си представяне в Световната купа досега. Носителката на Световната купа Доротея Вирер (Италия) направи три пропуска при стрелбата и остана седма с изоставане от 1:08.4 минути.

Най-добре от българките се представи 21-годишната Милена Тодорова, която също с три грешки завърши 39-а на, 4:20.7 минути от победителката, с което записа най-доброто си класиране в Световната купа и за първи път влезе в зоната на точките в Топ 40. С по шест пропуска Даниела Кадева и Мария Здравкова останаха в дъното на класирането. Кадева завърши 89-а, на 9.04.9 минути, а Здравкова се нареди 91-а, на 9.13.1 минути.

Вирер е лидерка в генералното класиране след две състезания през сезона с 96 точки, следвана от Маркета Давидова (Чехия) със 78 и Марте Рьозеланд (Норвегия) със 76. Милена Тодорова е 55-а с 2 точки.

Крайно класиране в индивидуалния старт на 15 километра от Световната купа по биатлон за жени в Йостерсунд:

1. Жюстин Бресаз (Франция) - 42:35.1 минути (2+0+0+0 грешки при стрелбата)

2. Юлия Джима (Украйна) - на 11.1 секунди (0+0+0+0)

3. Жюлиа Симон (Франция) - на 17.7 (0+0+0+2)