01/02

16.08.2019 09:31

ЦСКА -София и Локомотив Пловдив отпаднаха от Лига Европа

Видян 1617 пъти | Коментари 0

Отборът на ЦСКА - София приключи участието си в турнира Лига Европа. Футболистите на Люпко Петрович загубиха срещата реванш срещу Заря Луганск с 0:1 в Запорожие. Така с общ резултат от двата мача 2:1 украинците продължават в плейофния кръг.

За изхода от мача роля изигра и неотсъдена дузпа за червените за игра с ръка, както и червеният картон за Иван Турицов в 22-та минута. Люпко Петрович бе доволен от играчите си и не пропусна да отбележи съмнителните съдийски решения.

Локомотив Пловдив също приключи участието си в турнира Лига Европа след загуба на реванша от Страсбург с 0:1, същият резултат, както на Лаута преди седмица. И така пловдивчани отпадат с общ резултат 0:2.

Най-добрата ситуация за Локомотив се откри в 62-а минута пред Стивън Езе, който бе оставен непокрит в наказателното поле, но ударът му с глава премина покрай вратата. Локомотив стигна до попадение в последната минута, когато Ален Ожболт прати топката в мрежата след пас на Георги Илиев, но голът бе отменен заради засада. Наставникът Бруно Акрапович също бе доволен от състезателите си и изрази мнение, че Локомотив е представил отлично българския футбол.

Снимка: Getty images