02.02.2019 09:02

Лудогорец надигра Ахмат в голов трилър

Видян 1273 пъти | Коментари 0

Шампионът на България Лудогорец победи с 4:3 елитния руски Ахмат Грозни в контрола, която се игра в турския курорт Белек.

Разградчани вкараха и четирите си попадения през първото полувреме, но липса на концентрация в края на мача за малко да ги лиши от успеха.

Абел Анисе даде аванс на Лудогорец в 12-ата минута, но пет по-късно Ахмат изравни чрез Беким Балай.

Бранителят на българския тим Натаниел възстанови преднината на Лудогорец в 22-рата минута, реализирайки директно от фаул, а десет минути след това 18-годишният Доминик Янков покачи на 3:1.

В 41-вата минута и Димо Бакалов се записа сред голмайсторите, за да поведе с 4:1 тимът на Антони Здравков преди почивката. След нея концентрацията в редиците на Лудогорец определено падна и това позволи на Ахмат да се върне в мача.

С голове на Раванели от дузпа и косоваря Бернард Бериша, дошъл след груба грешка на вратаря Хорхе Броун, Ахмат намали до 3:4, но това бе и всичко най-интересно в срещата.

В събота Лудогорец ще изиграе последната си контрола в Турция, която ще бъде срещу сръбския първенец Цървена звезда.