Волейболистките

19.09.2023 15:55

Волейболистките отстъпиха на Бразилия в 5 гейма

Видян 1284 пъти | Коментари 0

Националният волейболен отбор на България за жени поведе, но в крайна сметка отстъпи пред Бразилия с 2:3 гейма (13:25, 25:22, 27:29, 25:21, 8:15) в драматичен мач, който продължи 2 часа и 10 минути от квалификационния турнир за Олимпиадата в Париж 2024, който се играе в Токио. Така националките записаха трета поредна загуба и  са на седмото, предпоследно място в класирането на групата с актив от 1 точка. Първите два отбора се класират за Игрите догодина.

Тимът на Лоренцо Мичели изигра много добър мач, като имаше дори шансове да поднесе сензация и победи двукратния олимпийски шампион, от който отборът е губил четири пъти в последните 10 години, без дори да спечели гейм.

Българският отбор започна в състав: Мирослава Паскова, Радостина Маринова, Мария Кривошийска, Борислава Съйкова, Мария Йорданова, Петя Баракова с либеро Мила Пашкулева.

Най-резултатна за България бе Мария Йорданова с 19 точки, Мирослава Паскова добави 13, колкото има и 18-годишната Микаела Стоянова. Най-много точки в мача отбеляза звездата на Бразилия Габи - 26, а Таиса помогна с 19.

Българките имаха предимство в сервиса, като направиха девет точки от начален удар. Тимът на Мичели отстъпваше леко при атака и на блокада (12 срещу 17 за съперника), но бразилките направиха и повече грешки.

Днес българският отбор ще играе срещу домакините от Япония.

- Каква е разликата между мъжа и микровълновата печка?