28.08.2023 09:41

Волейболистките ни със страхотен обрат и четвъртфинал на Европейското

Видян 2746 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000

Националният отбор на България по волейбол за жени победи тима на Словакия с 3:2 (16:25, 17:25, 25:19, 25:20, 15:9) на осминафиналите на шампионата в мач във Флоренция. Така тимът на Лоренцо Мичели се класира сред най-добрите осем отбора на континента и ще играе четвъртфинал срещу отбора на Нидерландия, който се наложи над Швейцария с 3:0. Двубоят е във вторник. Още по-впечатляващо е, че България направи обрат от 0:2 гейма.

Мачът не започна добре за тима на Лоренцо Мичели. В първия гейм българките изоставаха в резултата с 0:4, а след това и с 4:10 и 5:12. Родният тим допусна и още по-голямо изоставане и частта приключи с атака на Карин Шундерликова.

Вторият гейм се разви по сходен начин, като българският тим започна с пасив от 1:4. Отборът се приближи до съперника при 10:11, но след това разликата ставаше все по-голяма и словачките поведоха с 2:0 след 25:17 блок в аут на Мария Кривошийска.

В третия гейм нещата се промениха и българският отбор най-после намери ритъма си. Този път тимът на Мичели поведе с 3:1, а след това и с 10:6. Най-голямата разлика бе при 18:11, а българките спечелиха частта с успешна блокада на Елена Бечева за 25:19.

Успехът даде самочувствие на тима, който започна по-уверено и в четвъртия гейм. България поведе с 6:4, а след това и с 19:15. Словачките доближиха при 19:18, но със серия от успешни сервиси и блокади българките спечелиха частта с 25:20, като решителната точка бе дело на Мария Кривошийска, която се включи много добре в мача.

Тайбрекът започна отлично за тима на България, който поведе с 4:0, а след това и с 8:3 при смяната на полетата. Блокада действаше неумолимо за съперничките, като България поведе с 14:7 и изпусна два мачбола, преди Петя Баракова да реши всички с находчива игра на мрежата.

Най-резултатна в мача бе Радостина Маринова, която завърши с 21 точки. Карин Шундерликова реализира 17 пункта за Словакия.