След второто си поредно поражение България остава на 14-о място в класирането с 2 победи, 9 загуби и общо 8 точки. Полша е лидер в подреждането с 9 успеха от 11 изиграни двубоя.

30.06.2023 10:33

Волейболистките ни допуснаха обрат срещу Полша

Видян 2208 пъти | Коментари 0

Националният отбор на България по волейбол за жени загуби от Полша с 1:3 (28:26, 19:25, 16:25, 15:25) в третата си среща от третата седмица на Лигата на нациите в Сувон, Република Корея.

Селекционерът Лоренцо Мичели избра в титулярния състав да започнат Петя Баракова, Мария Йорданова, Радостина Маринова, Елена Бечева, Мира Тодорова, Борислава Съйкова и либерото Мила Пашкулева.

България поведе с 1:0 гейма срещу Полша сред обрат в края на първата част и бе близо до успех и във втората за потенциална преднина от 2:0, но допусна изравняване, а по-късно и поражение.

Българките изостанаха с 5 точки в началото на първия гейм при 2:7, а полякините поддържаха преднина от 4-6 точки до 14:10. Националките се доближиха до противника и изравниха при 18:18 след силни изяви на Елена Бечева, Радостина и Мария Йорданова, но Полша пак се откъсна с 24:21. Българските волейболистки не се предадоха. Маринова намали изоставането на 22:24, а след блокада на Борислава Съйкова резултатът стана 23:24. Малко по-късно след нова успешна атака на Бечева българките обърнаха до преднина от 25:24 и в крайна сметка спечелиха гейма с 28:26.

Втората част също бе много равностойна и нито един от двата тима не поведе с повече от 3 точки до 18:16 в полза на България след добри отигравания на Йорданова и Маринова. Полякините обаче отговориха със серия от 8 точки и дръпнаха с 24:18, за да стигнат до изравняване при 25:19.

Отборът на Полша имаше преимущество в третия гейм, водеше през цялото време и постепенно увеличи аванса си до 22:13. Националките имаха проблеми при посрещането и не успяха да застрашат сериозно противника до края на частта, отстъпвайки с 16:25.

Полякините се откъснаха с 6 точки и в началото на четвъртия гейм и поведоха 11:5, а малко след това авансът им достигна 7 точки при 15:8. До края българският тим остана догонващ в резултата и отстъпи с 15:25.

Най-резултатна за България бе Радостина Маринова с 19 точки, Мария Йорданова завърши с 12, а с 10 точки се отчете Елена Бечева. За Полша Магдалена Стисяк реализира 19 точки.

Националките ще почиват в събота, а в неделя рано сутринта (4:30 часа) ще се изправят срещу отбора на Сърбия.