Българката направи пет пропуска в четирите си стрелби, като пробяга дистанцията за 24.33,8 минути.

24.08.2023 14:10

Световна титла за България в летния биатлон

Видян 2376 пъти | Коментари 0

Младата надежда в биатлона Лора Христова спечели световна титла в супер спринта на 7,5 километра за девойки на Световното първенство по летен биатлон в Осърбле, Словакия, предаде Фокус.

Валентина Димитрова и Стефани Йолова завършиха съответно 7-ма и 15-а. Димитрова остана на 1:14.3 минути от победителката с 6 пропуска на рубежа, а Йолова финишира с изоставане от 2:36.08 минути и общо 9 пропуска.

"Топ 3“ на състезанието допълниха две украинки. Олександра Меркушина заслужи среброто след като завърши на 9.5 секунди (3 грешки) след шампионката Христова, а бронзът остана за Олена Хородна с изоставане от 36.3 секунди (4 пропуска).