27.10.2015 15:50

Нови медали донесоха състезателите ни на световното за хора с увреждания

Видян 1339 пъти | Коментари 0
Стела Енева спечели втори медал от Световното първенство по лека атлетика за хора с увреждания в Доха (Катар). След като преди няколко дни спечели титлата в тласкането на гюле, вчера Енева спечели сребро в мятането на диск в клас F57 с постижение от 32.25 метра. Титлата извоюва представителката на Алжир Насима Саифи с 34.31 м, а трета се нареди ирландката Орла Бари с 29.82 м. Ден по-рано пък състезателят ни Мустафа Юсеинов спечели световната титла на копие в клас F55 с нов рекорд на шампионатите - 32.01 метра. Той постигна този резултат във втория си опит и прати в историята предишния рекорд на шампионатите от 30.92 м на египтянина Абделазис Ясер Елсайед от Лион 2013 г.

бТВ Синема 12 май 21:00ч.

Специален отдел Q: Пациент 64

Режисьор: Кристоффер Бо
В ролите: Фанни Борнедал Nete Фарес Фарес Assad Елиот Кросе Хове Curt Wad Николай Ли Карл Мьорк