Никола Цолов завърши четвърти в спринта в Бахрейн, с който стартира сезонът във Формула 3.

01.03.2024 14:40

Никола Цолов откри сезона във Формула 3 с четвърто място в спринта

Видян 2338 пъти | Коментари 0

Никола Цолов завърши четвърти в спринта в Бахрейн, с който стартира сезонът във Формула 3. Българинът, който кара за "АРТ Гран при", тръгна от втора позиция, като поведе още в началото, след като изпревари съотборника си Лорънс ван Хьопен. Двамата водеха битка за първото място в следващите обиколки, като Цолов два пъти удържа атаки на Ван Хьопен.

В края обаче той имаше проблеми с гумите, като загуби три позиции. Българинът беше изпреварен от Арвид Линдблад ("Према"), а след това и от Ван Хьопен и Леонардо Форнароли ("Трайдънт").

Това е най-добро класиране за Цолов, който кара втория си сезон във Формула 3. В събота от 11.00 ч. предстои основното състезание в Бахрейн. В него Цолов ще стартира от 11-о място.

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.