Манчестър Сити и Ливърпул не се победиха

27.11.2023 10:53

Ливърпул и Ман Сити не успяха да се победят в дербито на Висшата лига

Видян 1494 пъти | Коментари 0

Манчестър Сити и Ливърпул не се победиха, завършвайки 1:1 в голямото дерби от 13-ия кръг на Висшата лига. Двата тима изиграха вълнуващ двубой, в който домакините от Сити имаха повече шансове да стигнат до победата. Червените успяха да спрат Сити, който за пръв път от началото на 2023 г. не успя да спечели домакински двубой. Дотук отборът на Хосеп Гуардиола имаше 23 успеха от 23 мача.

В началото на мача първата добра възможност беше за Ливърпул. Удар на Дарвин Нунес обаче беше спасен от Едерсон. В 27-ата минута след лошо изритване от вратаря на гостите Алисон, топката отиде в Нейтън Аке, той премина покрай трима играчи в червено, намери Холанд, а норвежецът с удар по диагонала откри за 1:0.

След почивката Сити продължи да държи повече топката и налагаше своя стил, но направи няколко пропуска. Или Алисон се намесваше, или последният пас на гражданите не се получаваше, което запази шансовете на Ливърпул. В 68-ата минута домакините вкараха чрез Рубен Диаш, но голът беше отменен заради нарушение. Точно десет минути преди края Ливърпул се възползва, когато Александър-Арнолд стреля през няколко играчи в синьо и реализира - 1:1. В оставащите минути имаше положения и пред двете врати, но до гол не се стигна.
Във временното класиране Манчестър Сити е с 29 точки, а Ливърпул е на точка зад тях. Лидер е Арсенал с 30 точки.