Тимът на Юрген Клоп надира тотално своя съперник през първата част, когато взе предимство от 3:0 след гол на Ибрахима Конате (9') и две попадения на Садио Мане (17', 45')

18.04.2022 10:23

Ливърпул е на финал след ново зрелище с Манчестър Сити

Видян 1156 пъти | Коментари 0

Ливърпул стана първият финалист в турнира за Купата на Англия и продължава да мечтае за т.нар. квадрупъл, след като мърсисайдци победиха с 3:2 Манчестър Сити на Уембли.

Тимът на Юрген Клоп надигра тотално своя съперник през първата част, когато взе предимство от 3:0 след гол на Ибрахима Конате (9') и две попадения на Садио Мане (17', 45').

Шампионите, които излязоха в отслабен състав, подобриха играта си след почивката. Джак Грийлиш (47') намали, а в добавеното време на мача Бернардо Силва доближи Сити още повече до своя съперник. В заключителните секунди се стигна до две разбърквания пред вратата на Алисон, но нов гол не падна и Ливърпул заслужено се класира на финала.

„Изключително горд съм. Мисля, че първото полувреме беше едно от най-добрите, които някога сме изигравали. Правехме всичко правилно, вкарахме голове в точните моменти, играхме невероятно. Харесвам всяка секунда от него. Второто полувреме започна с гол на Ман Сити и това направи мача много по-отворен. Победихме най-силния футболен отбор в света и това е доста специален момент", каза треньорът на Ливърпул  Юрген Клоп след мача.

Ливърпул ще играе на своя 15-и финал във ФА къп и първи от 2012 г. Червените не са печелили най-стария футболен турнир от 2006 г., като имат седем купи в историята си, по-малко само от Челси (8), Манчестър Юнайтед (12) и Арсенал (14).

Сити, който триумфира в надпреварата през 2019 г., губи на полуфинал за трети пореден сезон.