22.10.2010 11:44

Йовановски си отива, сините жадни за мъст

Видян 1752 пъти | Коментари 0

Двойна загуба понесоха и сини, и червени при снощните два мача от Лига Европа. ЦСКА падна от Рапид (Виена) с 0:2 на стадион Васил Левски. Изключително слабото представяне на армейците започна от самото начало. Първото попадение за гостите вкара Венегор ъф Хеселинк, който в 28-ата минута се възползва от неразбирателство в червената отбрана и след центриране от корнер отбеляза на празна врата.Новонаетото попълнение на червените - Райс Мболи допусна и втори гол във вратата си в 32-ата минута, когато Минев сбърка елементарно при изнасянето на топката и след няколко бързи подавания Хофман покачи на 2:0. Освен липсата на добра стратегическа игра, осезаемо беше и отсъствието на късмет за червените. След пас на повиканият от резервната скамейка Тибони, Спас Делев се включи активно в мача, но гласеният му за попадение шут оцели гредата. Резултатът, достигнат в 32-ата минута остана без промяна до края на срещата. Така след три загуби в три мача, ЦСКА е твърдо на последното място в своята груба в ЛЕ - без спечелена точка и вкаран гол. Заради слабото представяне на армейците назначеният им преди седмици треньор Йовановски ще трябва да се раздели с поста си. Собственикът на червените Димитър Борисов потвърди информацията и с тъга призна, че отборът върви надолу с всеки следващ мач.
Не толкова трагично бе положението при гостуването на сините на френския Лил. Въпреки че Левски допусна втора поредна загуба в груповата фаза на Лига Европа, наставникът Ясен Петров определи срещата като "достойна". Около 1000 фена на сините последваха отбора при воаяжа му. Срещата не мина без инциденти - сблъсък между агитките на двата тима помрачи доброто настроение преди началото. През първото полувреме силите на противниците бяха равни, както и шансовете им за промяна на резултата, който обаче се запази. Единственото попадение в срещата бе на Аурепиен Шеджу в 49-ата минута. След него Левски се свлече на трето място след три мача в група С с актив от три точки, докато Лил се изкачи на второ място с четири. Лидер е Спортинг с девет, докато Гент остана на последното място с една точка. По този начин момчетата на Ясен Петров имат уникална възможност да си върнат второто място при следващата среща от груповата фаза, когато на своя стадион Георги Аспарухов посрещат Лил и при победа ще увеличат значително шансовете си за класиране напред в турнира.