Интер спечели Суперкупата на Италия след победа с 1:0 срещу Наполи във финала в Рияд.

23.01.2024 10:30

Интер спечели Суперкупата на Италия за трета поредна година

Видян 1427 пъти | Коментари 0

Интер спечели Суперкупата на Италия след победа с 1:0 срещу Наполи във финала в Рияд. Носителят на Купата на Италия за миналия сезон надделя над шампиона след гол в добавеното време на Лаутаро Мартинес. Наполи игра с човек по-малко от 60-ата минута след червен картон на Джовани Симеоне.

За Интер това е трета поредна Суперкупа на Италия и общо осма в историята, с една по-малко от лидера във вечната ранглиста в турнира Ювентус. За първи път за Суперкупата се проведе турнир с четири тима, като на полуфиналите Наполи отстрани Фиорентина, а Интер се справи с Лацио.

Интер започна финала по-добре, а Федерико Димарко, Хакан Чалханоглу и Хенрих Мхитарян опитаха удари, но без успех. Лаутаро Мартинес също имаше възможност, но не уцели вратата. Малко по-късно той вкара гол, който беше отменен заради засада на Маркюс Тюрам.

Наполи имаше шанс в началото на второто полувреме, но вратарят на Интер Ян Зомер спаси удара на Хвича Кварацхелия. Симеоне беше изгонен след два жълти картона в рамките на пет минути.

Интер натисна, а Мартинес, Тюрам и Чалханоглу пропуснаха още положения. Нерадзурите стигнаха до успеха и трофея в 91-ата минута. Бенжамен Павар подаде в наказателното поле, където Лаутаро Мартинес прати топката във вратата.

- Каква е разликата между мъжа и микровълновата печка?

Никаква, след 30 секунди всичко е готово.