03.11.2023 17:10

Григор Димитров на полуфинал след победа №40 за сезона

Видян 2573 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000

Григор Димитров за втори път се класира за полуфиналите на тенис турнира от сериите Мастърс 1000 в Париж в зала.

Най-успешният български тенисист в историята победи 11-ия в схемата Хуберт Хуркач от Полша с 6:1, 4:6, 6:4, за да достигне до тази фаза в зала „Акор Арена“ отново след 2019 година. Той записа 40-и успех за сезона в 60-ия си мач на ниво АТР.

Григор, който отново игра с превръзка на дясното бедро, спечели жребия и избра да сервира, като се справи с лекота. След това, след две двойни грешки на Хуркач, проби за 2:0. В следващия гейм полякът имаше точка за рибрейк, но Димитров хладнокръвно я отрази и взе подаването си, за да затвърди пробива. Българинът продължи да доминира и направи нов брейк за 5:1, след грешка от воле на съперника. После Гришо застана на линията за сервис, за да затвори частта. Той поведе с 40:0 и взе сета при първата възможност. Частта продължи само 27 минути.

В следващия сет Хуркач поизравни играта, намаляха признаците, че страда от физически проблем. Двамата печелеха подаванията си сравнително комфортно. В десетия гейм Григор сервираше за оставане в частта при 4:5. Стигна се до 15:40 и полякът изравни сетовете след бекхенд в аут на Димитров.

В решаващата част българинът стигна до две поредни точки пробив в седмия гейм и реализира първата с отличен минаващ удар от бекхенд. При 5:4 Димитров сервираше за победата. Стигна бързо до 40:15 и вдигна победно юмрук при първия мачбол след отличен начален удар.

Григор записа 28 печеливши удари при само 12 непредизвикани грешки.

За класиране на финала в Париж той ще трябва да преодолее и победителя в двубоя между Стефанос Циципас и Карен Хачанов.