15.10.2009 10:59

България смаза Грузия в последната квалификация

Видян 1711 пъти | Коментари 0

Българският национален отбор по футбол приключи с разгром над Грузия с 6:2 в квалификационния цикъл за световното първенство в ЮАР догодина, предаде БГНЕС.

Трикольорите, които още преди този двубой загубиха всякакви шансове за класиране на финалите на големия футболен форум, останаха на 3-то място в групата. В двубоя блесна звездата на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов, който вкара хеттрик и с 46-те си попадения с националната фланелка, остана само с едно по-малко от рекордьора по този показател Христо Бонев. Головата фиеста за "лъвовете" започна в 15-та минута, когато след асистенция от Мартин Петров, Бербатов откри резултата. В 14-та минута след куриозна грешка на вратаря на грузинците Ломая Мартин Петров удвои резултата. В 23-та минута пък Бербатов финтира бранител на съперника и направи резултата класически. В 31-та минута на двубоя и Станислав Ангелов записа името си след голмайсторите. Една минута по-късно бранителят Иван Иванов вкара с глава, но попадението бе отменено заради засада. В 34-та минута след бърза контраатака и грузинците отбелязаха гол. Негов автор стана Владимир Двалишвили. В ответната атака Мартин Петров центрира почти от аутлинията. Благой Георгиев спря топката на гърди, върна към Бербатов, който от точката на защита оформи своя хеттрик. Само минута преди да изтече редовното време на първото полувреме българите поведоха с 6:1. Рангелов подаде към набралия скорост Мартин Петров, който от границата на наказателното поле прати топката в долния ляв ъгъл на грузинската врата. В 51-та минута на двубоя Грузия стигна до втория си гол в двубоя, който отбеляза Кобиашвили. Съперникът ни доигра двубоя с човек по-малко, след като в 56-та минута Хмаладзе получи втори жълт картон и напусна преждевременно терена. Трибуните на националния стадион бяха почти празни като не повече от 200 души изгледаха последната квалификация на националния отбор. Част от привържениците бяха издигнали плакати срещу националния селекционер и ръководството на футболната централа.