07.06.2009 12:18

България губи шансове за Мондиала след равенство с Ирландия

Видян 1807 пъти | Коментари 0

Отборът на България изпусна възможността да победи Ейрe и завърши наравно 1:1 в мач от световните квалификации за ЮАР 2010, който се игра на Националния стадион "В. Левски" пред близо 40 000 зрители, предаде БГНЕС.

С това равенство България почти загуби шансове за класиране на Мондиал 2010. Още от самото начало "лъвовете" бяха по-активния тим на терена. Но първата по-сериозна опасност бе пред вратата на Митко Иванков в 6-та минута, когато Фолън стреля от границите на наказателното поле, но българският страж улови. В 19-та минута българите имаха възможност да открият резултата, след като Телкийски овладя край страничната линия, върна към Живко Миланов, който нахлу в наказателното поле, центрира, Бербатов засече с глава, но топката мина на сантиметри над напречната греда. Ирландците успяха да откриат резултата в 24-та минута чрез Ричард Дън, който засече центриране след пряк свободен удар и, оставен непокрит в наказателното поле, заби топката в мрежата на Иванков. Само 5 минути по-късно България изравни, след като Димитър Телкийски бе изведен с отличен пас от дълбочина от Димитър Бербатов и направи резултата 1:1. В 37-та минута Стилиян Петров от аутлинията върна назад в наказателното поле, където Бербатов стреля по диагонал, но Джон О'Шей изби в корнер. В 59-та минута трикольорите отново изпуснаха възможност да отбележат победно попадение, след като Мартин Петров шутира силно от около 20 метра, но вратарят на гостите улови. През втората част българите наложиха натиск пред вратата на Гивън, но до така желания гол не съумяха да стигнат.
България: Иванков, Миланов, Томашич, Кишишев, Стоянов, Ангелов, Ст. Петров, Телкийски (Димитров 81`), М. Петров (Георгиев 61`), Божинов (Макриев 60`), Бербатов;
Ейре: Гивън, Дън, Килбейн, Сейнт Леджър, О`Шей (Кели 81`), Андрюс, Дъф, Хънт (Макгийди 70`), Уилън, Фолън, Кийн (Бест 74`);
Жълти картони: Миланов, Телкийски, Уилън;
Главен съдия: Клаус Бо Ларсен (Дания)
Стадион: "Васил Левски".