Атлетико Мадрид стана последният четвъртфиналист в Шампионската лига, след като отстрани финалиста от миналия сезон Интер с дузпи.

14.03.2024 10:35

Атлетико Мадрид отстрани Интер от ШЛ, Дортмунд също продължава

Видян 729 пъти | Коментари 0

Атлетико Мадрид стана последният четвъртфиналист в Шампионската лига, след като отстрани финалиста от миналия сезон Интер с дузпи. Испанският тим спечели с 2:1 в редовното време и 3:2 при дузпите. Първият мач в Италия завърши 1:0 за Интер.

В реванша Федерико Димарко изведе Интер напред в 33-ата минута, но Антоан Гризман изравни две минути по-късно. Мемфис Депай прати мача в продължения с гол за 2:1 в 87-ата минута.

При дузпите с основна заслуга за Атлетико беше вратарят Ян Облак, който спаси ударите на Алексис Санчес и Дейви Клаасен. Звездата на Интер Лаутаро Мартинес прати топката далеч над вратата при петата дузпа и така Атлетико се класира напред. Точни за дюшекчиите при дузпите бяха Мемфис Депай, Родриго Рикелме и Анхел Кореа, а Саул Нигес пропусна.

В другия мач Борусия Дортмунд победи ПСВ Айндховен с 2:0 като домакин и с общ резултат 3:1 се класира за четвъртфиналите за първи път през последните три сезона. Попаденията за вицешампиона в Бундеслигата реализираха Джейдън Санчо в 3-ата минута и Марко Ройс в 5-ата минута на добавеното време.

"Моля, не повръщайте под масите! И там има ора..." - Надпис във врачанска кръчма