11.11.2008 10:41

Славия победи Черноморец с 2:0

Видян 1332 пъти | Коментари 0

Славия отупа с 2:0 бургаския Черноморец в последния мач от 12-ия кръг на „А“ група. Победата помогна на тима от „Овча Купел“ да се изкачи на осмото място в класирането със 17 точки, а „акулите“, въпреки загубата, остават на шестото място с една точка повече.

„Белите“ откриха резултата с гол от съблекалнята още във втората  минута на двубоя. Дениран Ортега беше изведен от Галин Иванов и от няколко метра наниза кълбото в десния ъгъл на Чворович. Голмайсторът на Славия изпусна до почивката две чисти голови положения в 26-ата и 35-ата минути. И в двата случая нигериецът остана сам срещу вратаря на гостите, но невероятен малшанс го лиши от ново попадение. В последните минути на първата част бургазлии упражниха натиск към врата на своите домакини, но не постигнаха успех.

През второто полувреме Славия заигра по-агресивно и това доведе до втори гол във вратата на Черноморец. В 59-ата минута Тодор Колев с невероятен пас с пета изведе Галин Иванов на стрелкова позиция и той отново прати топката зад Чворович. Гостите от Бургас останаха с човек по-малко през 78-ата минута, когато Ванчо Траянов получи червен картон заради грубо нарушение. Пет минути преди края червения цвят видя и Мбайе Диоп от Славия.