05.03.2010 17:42

Монако поведе на България за "Купа Дейвис"

Видян 1878 пъти | Коментари 0

Двубоят от първи кръг от втора група на Евро-африканската зона за "Купа Дейвис" между България и Монако стартира неприятно за националния ни тим, след като Тодор Енев загуби в пет сета от Бенжамен Балре, предаде БГНЕС.

Опитният пловдивчанин поведе с 2-0 сета (6-4, 7-6), но не успя да реши мача с чиста победа, след като отстъпи в третата част с 5-7. Последваха силни минути за тенисиста от Монако, който спечели четвъртия сет с 6-2, изравнявайки на 2-2. В решителния пети сет, Балре даде само един гейм на Енев - 6-1, и с това спечели мача и изведе тима от княжеството напред в резултата. Енев и Балре играха около три часа на корта в зала "София". Във втория сингъл от днешната програма на срещата нашите тенисисти може да се върнат в мача, след като първата ни ракета Григор Димитров след броени минути излиза срещу Томас Ожер. В събота ще се проведе мачът на двойки, като България най-вероятно ще играе в състав Григор Димитров/ Тодор Енев, а тимът от Княжеството с двойката Бенжамен Балре/ Томас Ожер. В неделя ще се играят обратните сингли, като Енев играе с Ожер, а Димитров с Балре.