Безуспешен опит

18.09.2023 09:59

Волейболните националки опитаха да се противопоставят на Турция, но безуспешно

Видян 1278 пъти | Коментари 0

Втора поредна тежка загуба допусна българският национален отбор по волейбол в олимпийската квалификация за жени в Токио. Във втория ден от турнира в зала Йойоги Нешънъл Джимнезиум селекцията на Лоренцо Мичели беше разгромена с 0:3 (20:25, 19:25, 15:25) от състава на Турция.

В първите два гейма волейболистките ни опитаха да се противопоставят на новия европейски шампион, като във втората част дори няколко пъти успяха да поведат в резултата, включително след десетата точка. Само че в най-важните моменти съперникът демонстрира класата си и не позволи никаква съществена драма в развоя.

За разлика от първия мач (0:3 срещу Белгия), този път италианският ни треньор пусна в игра три от шестте състезателки, взети от девическия отбор до 19 г. Като резерви се появиха разпределителят Маргарита Гунчева (17 г.), диагоналът Микаела Стоянова (18 г.) и посрещачът Виктория Коева (18 г.). Стоянова дори записа 2 т. в атака като смяна на титулярния диагонал Радостина Маринова, отбелязала 9 т. (1 блок). Също с 9 т. завърши капитанът Мирослава Паскова-Кънева (1 ас, 1 блок), като това бяха двете най-резултатни волейболистки в нашия състав. Борислава Съйкова се отличи със 7 т. (2 аса, 3 блока).
За туркините топреализатор стана натурализираната Мелиса Варгас с 15 т. (1 ас, 1 блок), капитанът Еда Ердем добави 13 т. (2 аса, 1 блок), а Ханде Баладън допринесе с 11 т. (3 блока).

Блондинка опитва да постъпи на работа в полицията.