Отборът на България започна с победа участието си в груповата фаза на европейското първенство по волейбол за жени. Българките постигнаха обрат срещу Хърватия и спечелиха с 3:1 (23:25, 25:23, 25:20, 25:18). Воденият от Лоренцо Мичели тим не остави съмнение в превъзходството си в "Арена ди Монца" и дори изоставането в резултата не наруши ритъма в играта на националките. Това е втори пореден успех за България срещу хърватките това лято.

17.08.2023 10:42

Волейболистките започнаха с успех европейското

Видян 2103 пъти | Коментари 0

България изоставаше с 14:17, но постигна обрат до 18:17 и 23:20, за да загуби драматично с 25:23 в първата част от двубоя. Вторият гейм също премина равностойно и се стигна до 20:20. Мирослава Паскова, която се завърна в игра от резервната скамейка след лечение на контузия, завърши атака за крайното 25:23.

В третата част водачеството в резултата се сменяше, но българките поведоха с 20:17, а блокада на Мира Тодорова подпечата обрата след 25:20. В четвъртия гейм превъзходството на България беше осезаемо. Водачеството в играта и резултата осигури крайния успех за българките след 25:18 след близо два часа игра.

Радостина Маринова се отличи с 23 точки за българския успех. Нейната съотборничка Мира Тодорова добави 12 точки. Мартина Самадан беше най-резултатна за Хърватия с 15 точки.

В другите два мача от група "В" домакинът Италия победи Румъния с 3:0, докато Босна и Херцеговина се справи драматично с 3:2 над Швейцария. Утре от 19 часа българските волейболистки ще играят срещу босненките.