Националният отбор на България по волейбол за мъже до 21 години се класира по безапелационен начин за полуфиналите на световното първенство в Бахрейн.

12.07.2023 17:07

Волейболистите ни до 21 година на полуфинал на световното

Видян 2608 пъти | Коментари 0

Тимът ни изнесе истинска лекция на Полша и победи с 3:0 (25:17, 35:33, 25:18) и си гарантира едно от първите две места във втората група, след като вчера спечели срещу Тайланд също с 3:0. За националите това беше пети пореден успех в Манама и втори срещу "дружина полска".

България заигра като истински претендент за медал. Мачът започна точка за точка, но не продължи дълго в това русло. Сериозната интрига се запази до 11:10 в наша полза. Направихме четири поредни точки, което се оказа и решаващо. Естествено, Полша е много силен тим и "показа зъбите си". "Дружината" намали до 17:20. Завършихме гейма с три поредни точки и 25:18.

Втората част беше фестивал на волейбола от най-високо ниво - и като качество, и като драма. След като поведохме с 2:0, позволихме на Полша да обърне с четири поредни точки. Гонитбата започна! Разменяхме успешни атаки, но преднината на "дружината" си стоеше. В играта на нерви ние излязохме победители. Стигнахме до равенство при 21:21. И за нашия беше първият от многото геймболи. Следващите два отидоха в актива на Полша - се безуспешни. След куп обръщания на резултата най-накрая поведохме с 2:0 след 35:33.

Това волейболно шоу продължи с пълна сила. И диригентската палка държеше България. След 2:2 бързо направихме четири точки и посочихме посоката на дуела. Поляците се опитваха да се държат близо. На моменти стигаха до една точка изоставане, но не и до равенство. При 16:15 ключови бяха три поредни успешни атаки за нас. Наказателната акция започна да работи с пълна сила. А резултатът растеше и растеше. Геймът завърши с 25:18.

Капитанът Александър Николов завърши с 18 точки. 17 добави Венислав Антов, а с 13 точки завърши Георги Татаров.

Утре играем последен мач с Иран, който ще реши кой ще заеме първото място в групата.