Виктория Томова спечели титлата от турнира по тенис

27.11.2023 10:57

Виктория Томова спечели титлата във Валенсия

Видян 2013 пъти | Коментари 0

Виктория Томова спечели титлата от турнира по тенис на червена настилка във Валенсия с награден фонд от 100 000 долара. Във финала първата ракета на България надигра румънката Жаклин Адина Кристиан със 7:5, 6:3 за час и 43 минути игра. За 28-годишната Томова е осма титла в кариерата и трета за 2023 година след победите ѝ на турнирите в Сарагоса и Чикаго.

Финалната среща във Валенсия, която противопостави втората в схемата Томова срещу третата Кристиан, предложи нужните емоции на зрителите, особено в първия сет. В него българката поведе с 4:1 гейма с два пробива, но позволи на румънката да изравни при 5:5. Този спад в играта на българката обаче се оказа само моментен и тя веднага успя да реализира нов пробив за 6:5, след който спечели и първия сет.

Във втория предимството на софиянката бе много по-голямо. Тя поведе с 3:1 гейма и контролираше спокойно срещата, а в края успя да направи дори още един пробив, с който затвори двубоя.

Победата над Кристиан затвори чудесна седмица за Виктория Томова, която спечели и петте си мача във Валенсия без да загуби сет.
С успеха си Виктория Томова ще се изкачи с 19 позиции в световната ранглиста и ще заеме 79-о място след обновяването й.