Александър Везенков изигра един от най-добрите си мачове в НБА, но тимът му Сакраменто Кингс допусна загуба със 117:119 от Финикс Сънс като гост

17.01.2024 10:15

Везенков изравни личен рекорд в НБА, но Сакраменто пропиля аванс от 22 точки

Видян 879 пъти | Коментари 0

Александър Везенков изигра един от най-добрите си мачове в НБА, но тимът му Сакраменто Кингс допусна загуба със 117:119 от Финикс Сънс като гост. Българинът игра 17 минути и 41 секунди и завърши с 14 точки, с което изравни личния си рекорд в НБА, поставен отново срещу Финикс през декември. Везенков беше четвъртият най-резултатен баскетболист за тима си, като завърши с 6 успешни от общо 9 опита за стрелба. Той добави и 2 борби и 1 асистенция.

Сакраменто водеше в по-голямата част от мача. Авансът на тима в последната четвърт беше 22 точки. Финикс обаче започна да го топи и със серия от 23:4 в последните минути стигна до успеха.

Финикс стана едва вторият отбор в последните 25 сезона, който наваксва изоставане от 20 или повече точки в последните 8 минути на мач, като предишното подобно постижение е на Сакраменто срещу Минесота през 2020 г.

Най-резултатен за Сакраменто отново беше Ди'Арън Фокс с 33 точки. Домантас Сабонис направи поредния си трипъл-дабъл с 21 точки, 12 борби и 11 асистенции, а Кийгън Мъри завърши с 18.

За Финикс Грейсън Алън завърши с 29 точки, като изравни рекорда в клубната история за 7 тройки, а Кевин Дюрант добави 27 точки.

Сакраменто допусна третата си поредна загуба. Тимът вече е на седмо място в Западната конференция с 23 успеха и 17 поражения. Следващият мач на кралете е срещу Индиана в петък от 5:00 ч. българско време.