Саша Везенков

19.10.2023 15:31

Везенков и Сакраменто загубиха драматично от Голдън Стейт

Видян 2650 пъти | Коментари 0

Сакраменто Кингс не успя да запише победа и в четвъртата си контрола преди старта на сезона в НБА. Кралете, с Александър Везенков в състава си, допуснаха драматична загуба със 115:116 от Голдън Стейт Уориърс. Успеха на домакините донесе суперзвездата Стеф Къри с тройка 6 секунди преди финалната сирена.

Сакраменто водеше с 89:76 точки преди последната четвърт, но Голдън Стейт направи обрат и зарадва феновете в Оракъл Арина. Водени от Къри, воините нанизаха 40 точки в заключителните 12 минути и постигнаха четвърта победа в предсезонната подготовка.

Везенков не попадна в титулярната петица на Сакраменто, но се появи в игра още в края на първата част. Най-полезният играч в Евролигата престоя на паркета общо 12,35 минути. Той завърши срещата без точки, но направи 5 борби и 1 асистенция, а към статистиката си добави и 1 блокирана стрелба. Бившият ас на Олимпиакос не успя и при трите си опита от далечна дистанция. В един епизод от двубоя старши треньорът на Сакраменто Майк Браун влезе на полето и започна разпалено да му обяснява нещо, след като тимът получи тройка от Гари Пейтън II.

Къри беше най-резултатен в мача с 30 точки. Звездата на Голдън Стейт добави 5 асистенции и 4 борби. За Сакраменто над всички беше Де'Арън Фокс с 25 точки, 3 завършващи подавания и 7 овладени топки.

По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:

- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?