Валентина Димитрова

03.12.2023 17:12

Валентина Димитрова 26-а на биатлона в Йостерсунд

Видян 3693 пъти | Коментари 0

Валентина Димитрова завърши на 26-о място в първото за сезона преследване на 10 километра за жени от първия кръг за Световната купа по биатлон в шведския зимен център Йостерсунд.

Българката, която стартира 29-а след спринта в петък, допусна една грешка в първата от четирите стрелби и финишира за 35:09.3 минути, на 3:28.0 от победителката Лу Жанмоно от Франция.

Втората националка Лора Христова се нареди на 47-а позиция с три пропуснати мишени и изоставане от 7:14.4 минути.

Французойката Лу Жанмоно постигна втора поредна победа за сезона и в кариерата си. След успеха в спринта в петък днес тя отново показа класа, повали всичките 20 мишени и измина трасето за 31:41.3 минути.

Надпреварата беше изключително драматична и се реши с финален спринт, в който Жанмоно изпревари германката Франциска Пройс. На последната обиколка французойката изоставаше с около две секунди, но на финалната права успя да се пребори за първото място, изпреварвайки само с три десети своята съперничка. Пройс пропусна една от 20-е мишени.

"Треньорът ми каза, че съм на 5 секунди от Франциска и реших, че ще се стремя към второто място. Но се чувствах добре в във втората част на състезанието, имах много сили в краката и се борих до финалната линия. Не очаквах да постигна две победи в първия кръг тук", каза французойката след победата.

Трета се нареди друга германка - Ванеса Фойгт, също с една наказателна обиколка и пасив от 18.5 секунди.

Носителката на Световната купа за миналия сезон Жулия Симон от Франция завърши на седмо място с две грешки и изоставане от 1:16.4 минута.

В състезанието участваха само 49 биатлонистки, 11 не стартираха, а две бяха затворени с обиколка.

В генералното класиране за Световната купа след три състезания начело е Франциска Пройс с 200 точки, следвана от Лу Жанмоно със 197, Ванеса Фойгт със 165 точки и други.

Валентина Димитрова взе точки във втория пореден старт и с 27 се нарежда 37-а в общото подреждане.