15.06.2022 11:06

Унгария нанесе най-тежката домашна загуба на Англия от близо век

Видян 1512 пъти | Коментари 0

Английският национален отбор по футбол допусна шокиращо поражение с 0:4 срещу Унгария на ст. "Молиню" в Уулвърхемптън. Двубоят бе от четвъртия кръг в група 3 от Лига А на европейския турнир Лига на нациите и се превърна в исторически и за двете страни.

За родината на футбола това е най-тежката домакинска загуба от почти един век. За последен път "трите лъва" са падали с четири гола разлика на свой терен на 31 март 1928 г., когато отстъпват с 1:5 срещу Шотландия на "Уембли".

За "маджарите" пък това е нов рекорд за най-изразителен успех като като гости срещу англичаните, задминавайки трите гола разлика от паметната победа с 6:3 през 1953 г. също на митичния стадион в Лондон.

Два гола в дома на "вълците" късно снощи отбеляза Роланд Шалай, открил резултата в 12-ата мин. и удвоил в 70-ата. Кошмарът за британците стана пълен в последните десет минути - в 80-ата Жолт Наги отбеляза за 3:0, в 82-рата Джон Стоунс беше изгонен с втори жълт картон, а в 89-ата Даниел Газдаг оформи крайния резултат.

Кирил Петков спасил Бойко Борисов. За благодарност Бойко извадил спестовна книжка и му я дал.