Сакраменто Кингс загуби със 142:143 от Милуоки Бъкс след продължение в мач от НБА.

15.01.2024 12:05

Тройка със сирената лиши Сакраменто и Везенков от успех

Видян 1207 пъти | Коментари 0

Сакраменто Кингс загуби със 142:143 от Милуоки Бъкс след продължение в мач от НБА. Александър Везенков игра малко над 6 минути за тима, като завърши с 4 точки и 1 борба. Сакраменто беше близо до успеха, след като водеше с две точки в края, но тройка на Деймиън Лилард в последната секунда донесе успеха на Милуоки.

Везенков влезе в игра само в третата четвърт, когато тимът му изоставаше с 4 точки. Той вкара два коша и взе една борба, като пропусна и двата си опита за тройка. Българинът остана на игрището до края на третата част, след което бе заменен.

В началото на четвъртата треньорът на Сакраменто Майк Браун беше дисквалифициран, след като потърси обяснение от съдиите заради това, че не отсъдиха нарушение срещу Ди'Арън Фокс и влезе на игрището, като баскетболистите на тима трябваше да го удържат.

В края на редовното време Сакраменто стигна до равенство 128:128 след кош на Фокс. В продължението кралете водеха, но изпуснаха няколко наказателни удара, а това им коства успеха след тройката на Лилард със сирената.

Ди'Арън Фокс вкара 32 точки за Сакраменто, а Малик Монк добави 28. Кевин Хъртър завърши с 26 точки и 10 борби, а Домантас Сабонис отново направи трипъл-дабъл - 21 точки, 13 борби и 15 асистенции.

За Милуоки Лилард отбеляза с 29 точки, а Янис Адетокумбо завърши с 27 точки, 10 борби и 10 асистенции.

Сакраменто е на шесто място в Западната конференция с 23 победи и 16 загуби. Следващият мач на тима е срещу Финикс Сънс в сряда от 4:00 ч. българско време.

Снимка: Reuters