Втори остана Тобиас Монтлер от Швеция с 8,19, а трети е Габриел Битан (Румъния) с 8,00 метра.

06.03.2023 09:58

Три сантиметра разделиха Божидар Саръбоюков от бронза на Европейското по лека атлетика в зала

Видян 2453 пъти | Коментари 0

Българинът Божидар Саръбоюков завърши на четвърто място на финала в скока на дължина на Европейското първенство по лека атлетика в зала в Истанбул.

18-годишният Саръбоюков, който е дебютант на такъв шампионат, постигна личен рекорд от 7,97 метра.
Световният вицешампион в скока на височина за юноши от 2022 година започна със 7,76 и 7,68, след това направи фаулове в следващите си три опита и накрая постигна 7,97 метра, за да се нареди на престижното четвърто място в първия си голям финал при мъжете.

"Не мога да кажа, че съм разочарован, защото това е първото ми голямо състезание при мъжете. Направих два хубави опита, но бяха с малко фаул. Явно малко късмет не ми стигна за финала", сподели Саръбоюков
Титлата спечели олимпийският, световен и европейски шампион Милтиадис Тентоглу (Гърция) с 8,30 метра, който тренира с българския специалист Георги Помашки. Той взима златото на закрито за трети път след Глазгоу 2019 и Торун 2021.

бТВ Синема 05 май 21:00ч.

Специален отдел Q: Писмо в бутилка

Режисьор: Ханс Петер Моланд
В ролите: Фарес Фарес Assad Николай Ли Карл Мьорк Джохан Луис Шмид Роуз Кнудсен Пол Свер Хаген Джоханъс