В група А Ливърпул нанесе първа загуба на Наполи през сезона, след като го победи с 2:0 на Анфийлд. Въпреки това неаполитанците завършват като лидер.

02.11.2022 16:04

Тотнъм и Айнтрахт Франкфурт осъществиха обрати и продължават напред в Шампионската лига

Видян 3605 пъти | Коментари 0

В интригуващи двубои, белязани от обрати Тотнъм и Айнтрахт Франкфурт се класираха за фазата на елиминациите в Шампионската лига. Двата тима завършват на първите две позиции в група D на турнира.

В Марсилия Тотнъм надви местния отбор след обрат с 2:1.
Шансел Мбемба изведе Марсилия в добавеното време на първата част, но с попадения на Клеман Лангле и Пиер Емил Хойберг след почивката шпорите спечелиха мача. По същото време Айнтрахт надви Спортинг в Лисабон също с 2:1 и то пак след обрат.

По този начин Тотнъм завършва пръв в групата си с 10 т., а германците са втори с по-лоша голова разлика и същият актив. Спортинг ще играе в Лига Европа напролет, докато Марсилия отпада от евротурнирите.
В ранните мачове Байер Леверкузен и Брюж завършиха 0:0, а Порто победи Атлетико Мадрид с 2:1. По този начин испанският тим отпадна от европейските турнири, завършвайки на четвърто място в групата си, докато Леверкузен ще играе в Лига Европа през пролетта.

В група С Барселона надви Виктория Пилзен с 4:2 в мач без значение. В двубоя каталунците играха с голяма част от резервите си. Байерн Мюнхен пък се справи с Интер с 2:0.