18.09.2009 11:56

ЦСКА надигра Фулъм, но взе само точка

Видян 1231 пъти | Коментари 0

Българският ЦСКА надигра отбора на Фулъм, но направи 1:1 с лондонския тим в среща от първия кръг на груповата фаза на турнира "Лига Европа", която се игра пред около 35 000 зрители на националния стадион "Васил Левски", предаде БГНЕС.

Първото по-сериозно положение в срещата бе пред вратата на "котиджърс". Иван Стоянов стреля отлично във 2-та минута, но топката мина много близо до вратата на Стокдейл. Йордан Тодоров също изпробва силата на своя удар в 5-та минута, но кълбото попадна в ръцете на стража на английския тим. Гостите от Западен Лондон натиснаха своя съперник и в 15-та минута Диоманси Камара бе изведен добре, но нападателят не успя да направи нещо опасно, тъй като младият Иван Караджов го изпревари и улови топката. В 23-та минута, Иван Стоянов центрира остро топката към противниковата врата от фаул на около 30 метра, но неговия удар бе блокиран от играч на гостите. В 30-та минута, Саймън Дейвис центрира в наказателното поле на ЦСКА, където се опита да намери Камара, но Иван Иванов изби топката и предотврати опасността. Фулъм получиха право да изпълнят ъглов удар, но Смайлинг не успя да порази целта в 34-та минута за радост на феновете на ЦСКА, изпълнили националния стадион. Иван Стоянов пък в 38-та минута имаше невероятна възможност да открие резултата, след като овладя топката и стреля моментално към вратата на лондончани, но Стокдейл улови. Камара подаде към Саймън Дейвис в 44-та минута, той стреля, но топката в крайна сметка се озова в ръцете на Караджов. Двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство. Любослав Пенев направи смяна на полувремето, след като пусна Маркиньос на мястото на Морозс. Йордан Тодоров можеше да се разпише още в самото начало на второто полувреме, след като бе изведен добре по десния фланг в 48-та минута. Топката попадна на удобния му десен крак, но след неговия удар излезе в аут. Маркиньос пък центрира добре в наказателното поле на Фулъм в 52-та минута, а там сякаш Стивън Кели игра с ръка, но в крайна сметка дузпа за българския отбор не беше отсъдена. Новото попълнение на "армейците" Мишел Платини пък се появи на терена на мястото на Иван Стоянов в 54-та минута. Последваха няколко опасни положения пред вратата на английския тим, като пропуски направиха Тодор Янчев и Спас Делев. ЦСКА нанесе своя съкрушителен удар в 62-та минута. Коста Янев пусна хубаво топката към Маркиньос, който елегантно я свали с гърди към Мишел Платини и дебютантът със силен страничен удар от границата на наказателното поле оплете топката в мрежата на Фулъм за 1:0. Гостите от Англия обаче успяха да изравнят много бързо, след като в 65-та минута Диоманси Камара се разписа за 1:1. Нападателят бе изведен с едно подаване пред наказателното поле на домакините, младият вратар на ЦСКА Караджов тръгна да излиза за да пресрещне своя съперник. Камара обаче го излъга и просто прати кълбото в неговата врата, изравнявайки резултата. Преди головата атака на англичаните имаше съмнения, че Йордан Минев е бил фаулиран, но попадението все пак беше зачетено. Маркиньос отново показа класа и изведе прекрасно Йордан Тодоров в 70-та минута, но неговият удар бе доста разочароващ. Стокдейл пък спаси своя тим от сигурно попадение, след като в 77-та минута отрази опасен удар от много близко разстояние, отново дело на Йордан Тодоров. ЦСКА се опита до края на срещата да спечели трите точки, но в крайна сметка трябваше да се задоволи с едната точка след 1:1 с английския Фулъм. В другата среща от Група "Е" на "Лига Европа", Базел победи италианския гранд Рома с 2:0. Първото попадение за успеха на швейцарците реализира Карлитос в 11-та минута, а точка на спора сложи Алмерарес с гола си в 87-та минута. Инфпрмацията е цитирана от БГНЕС.

По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:

- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?