16.07.2009 10:33

Страхотен Литекс сгази Кайзериспор с 3:0

Видян 1486 пъти | Коментари 0

Литекс изигра страхотен мач снощи срещу турския Кайзериспор и го победи с 3:0. Това бе втората контрола на ловчанлии в Холандия, съобщи БГНЕС.

Два гола за "оранжевите" отбеляза Ивелин Попов. Веднъж се разписа Станислав Манолев. Мачът започна с превъзходство на Литекс. Още в 8-ата минута Уилфред Нифлор изведе Ивелин Попов в удобна позиция срещу вратаря на Кайзериспор Хамиду и капитанът на българския тим не сбърка - 1:0. След попадението Литекс запази териториалното и игрово превъзходство над турския отбор, като вторият гол във вратата на Кайзериспор бе въпрос на време. Той падна в 26-ата минута. Тогава Станислав Манолев с перфектен пас изведе Ивелин Попов в чиста позиция срещу Хамиду. Националът с премерен шут прати топката в мрежата за 2:0.
Още в следващата атака невероятен пропуск направи Уилфред Нифлор. Останал сам срещу вратаря, французинът прати топката в аут. Малко по-късно гол на Нифлор бе отменен след дискусионно решение на страничния съдия, който маркира аут, без да е сигурен, че топката е напуснала очертанията на терена.
През второто полувреме двата отбора направиха по няколко смени. Турците поизравниха играта, но нито веднъж не застрашиха вратата на Тодор Тодоров. Две минути преди последния съдийски сигнал, един от най-добрите на терена - Станислав Манолев, направи резултата класически. Той изпълни перфектно пряк свободен удар с десния крак, изпращайки неспасяемо топката в левия ъгъл. Победата за Литекс можеше да бъде още по-изразителна, ако не бе пропускът на Сандриньо. Миранда го намери с перфектен пас в наказателното поле, но бразилецът стреля с глава в аут.