15.01.2009 17:59

Стенли най-полезен в дербито с Бромич

Видян 981 пъти | Коментари 0

Българският халф на Астън Вила и националния ни отбор Стилиян Петров бе определен от феновете на своя клуб за най-добре представилия се футболист в дербито на Бирмингам с Уест Бромич. Резултатите бяха публикувани днес в официалния сайт на Астън Вила. Националът събра 38.2 % от вота на феновете, като изпревари авторът на първото попадение за Вила Къртис Дейвис, който остана с 21.8 %. Трети е Ашли Йънг с 11.1 %. Стилиян Петров изигра 90 минути за победата на Астън Вила (2:1), която изкачи отбора на трето място в класирането на Премиър Лийг до снощната победа на Манчестър Юнайтед над Уигън (1:0), с която ''червените дяволи'' изместиха бирмингамци. След този мач Уейн Рууни ще остане извън игра поне за три седмици, понеже се контузи по време на двубоя. Футболистът реализира единствения гол в срещата, но няколко минути след това напусна терена накуцвайки. Както стана ясно той е получил травма на ахилесовото сухожилие и според Сър Алекс Фъргюсън няма да играе 20 дни.