Определено беше тежък ден, но ние сме подготвени за това Световно първенство

15.09.2022 11:00

Сребърната Стилияна: Радвам се за медала, но се разочаровах заради Боряна Калейн

Видян 2909 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000

Определено беше тежък ден, но ние сме подготвени за това Световно първенство. Разбира се, че се радвам за този медал. Да, обръчът се получи по-добре на квалификациите, отколкото на финала. Обаче имам и събота, дай боже", сподели сребърната медалистка на обръч Стилияна Николова, която беше  разочарована от новината, че нейната съотборничка Боряна Калейн пропуска шампионата.

Николова спечели сребърен медал от световното първенство по художествена гимнастика в София. 17-годишната състезателка, която за пръв път участва на такъв форум, взе среброто на обръч.

Това е първият медал за България на обръч от световно първенство от 21 години насам. За последно такова постижение имаше Симона Пейчева от Мадрид 2001.

Тя изигра много добре съчетанието си и получи оценка от 33,400 точки. Световна шампионка стана италианката София Рафаели с 34,850, а трета е германката Дария Варфоломеев с 32,150.

Николова получи най-висока оценка в квалификациите – 34,150 точки. Тя е единствената българка в състезанието, след като Боряна Калейн остана извън световното заради висока температура.

Николова е трета във временното класиране за многобоя. В него се вземат предвид трите най-добри оценки на гимнастичките от квалификациите.

На топка световната титла спечели отново Рафаели, която изпълни отлично съчетанието си и беше оценена с 34,900 точки. Втора и трета са съответно Варфоломеев с 34,100 и Милена Балдасари от Италия с 32,400.