Във втората част Димитров имаше пробив пасив при 2:3, но се представи силно и обърна развоя на събитията до 6:3

13.04.2022 10:04

След обрат Григор Димитров стигна третия кръг в Монте Карло

Видян 1578 пъти | Коментари 0

Григор Димитров записа втора победа на тазгодишния Мастърс турнир в Монте Карло, надделявайки над световния №49 Душан Лайович. Българинът загуби първия сет, след като допусна ранен пробив, но след това постепенно взе инициативата и стигна до напълно заслужен успех.

Времето в Княжеството бе доста студено и ветровито, но Гришо успя да се адаптира по-добре към неблагоприятните условия и това бе един от основните фактори за неговия успех.

Двубоят продължи 2 часа и 5 минути.

Димитров постигна втори успех в третия си мач срещу Лайович. Двамата не се бяха срещали от 2018 г., а първият им двубой беше преди близо шест години.

В третия кръг българинът ще играе срещу четвъртия в схемата Каспер Рууд или Холгер Витус Руне.

Бившият №3 завърши двубоя с пет аса, но допусна и три двойни грешки. Първата част на срещата беше решена в самото начало, когато Лайович реализира пробив и това се оказа достатъчно за сърбина.

Вторият сет също беше труден за Димитров, който се озова в ситуация да догонва при 2:3, изоставащ с пробив. Все пак българинът съумя да спечели четири поредни гейма и спечели частта с 6:3. Това му даде психологическо преимущество за решителния сет, в който резултатът се задържа равен до 2:2. След това Димитров отново взе четири поредни гейма и сложи точка на спора.

Снимка: Ройтерс