Първият сет беше решен след два пробива, които Синер реализира. Той взе подаването на Димитров в петия гейм, повеждайки с 3:2, като се възползва от грешки на бившия №3. След това не допусна изненада и проби още веднъж, за да затвори сета с 6:3.

27.03.2023 11:03

Синер елиминира Григор Димитров от турнира в Маями

Видян 2191 пъти | Коментари 0

Григор Димитров отпадна от тенис турнира от сериите Мастърс в Маями след загуба от Яник Синер (№11 в света) 3:6, 4:6. Българинът напусна в третия кръг и не успя да стигне за трети път в кариерата си до осминафиналите във Флорида. Срещата продължи час и 26 минути.
Димитров, който преди това победи Ян-Ленард Щруф след обрат, записа първо поражение срещу Синер. Сега българинът имаше един успех над 21-годишния италианец.

Синер имаше предимството да сервира в началото на втората част, но беше пробит от Димитров. Българинът обаче на свой ред загуби подаването си в четвъртия гейм. Последва размяна на още два пробива, след които резултатът беше 3:3. В края на сета Димитров трябваше да сервира, за да остане в мача, като се озова в ситуация 15:40. Той успя да спаси два мачбола, но при третата възможност Синер се възползва и сложи край на срещата.
След турнирите в Северна Америка Григор Димитров е заявил участие на първия Мастърс на клей за сезона, който е в Монте Карло и започва на 9 април, където хасковлията живее.