01.04.2021 09:44

Северна Македония би Германия насред Дуисбург

Видян 1681 пъти | Коментари 0

Северна Македония сътвори голямата изненада в квалификациите за Световното първенство по футбол в Катар догодина. Западните ни съседи победиха като гости с 2:1 четирикратния световен шампион Германия.

37-годишният Горан Пандев откри резултата в края на първото полувреме, Илкай Гюндоган изравни от дузпа в 63-ата минута, а в 85-ата Елиф Елмас отбеляза паметното попадение, донесло успеха на Северна Македония насред Дуисбург.

Любопитен е фактът, че немците не бяха губили мач в световните квалификации от далечната 2001 г.

Това е поредният футболен успех на югозападните ни съседи. Напомняме, че Горан Пандев и компания се класираха за предстоящото Европейско първенство по футбол това лято, нещо което на нас не ни се е случвало от 17 г. насам.

Само преди няколко дни отборът на Северна Македония за юноши до 21 г. пък ни разгроми с 5:1 в среща от приятелски турнир в Анталия.

В същото време нашият национален отбор не можа да победи Северна Ирландия при гостуването си в Белфаст. След 3 изиграни срещи възпитаниците на Ясен Петров имат само 1 точка в актива си и голова разлика 1:5.

бТВ Синема 05 май 21:00ч.

Специален отдел Q: Писмо в бутилка

Режисьор: Ханс Петер Моланд
В ролите: Фарес Фарес Assad Николай Ли Карл Мьорк Джохан Луис Шмид Роуз Кнудсен Пол Свер Хаген Джоханъс

По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:

- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?