04.02.2013 13:00

Счупиха тенис рекорд за 7 часа и 2 минути

Видян 919 пъти | Коментари 0

Исторически мач на двойки сътвориха Швейцария и Чехия в първия кръг в Световната група на турнира Купа Дейвис вчера. Защитаващият миналогодишната си титла тим на Чехия пречупи съперника си в Женева след истински маратон и 24:22 в решаващия пети сет. Двубоят между чешкия тандем Томаш Бердих/Лукаш Росол и швейцарския дует Станислас Вавринка/Марко Киудинели приключи след 7 часа и 2 минути игра и успех с 6:4, 5:7, 6:4, 6:7 (3), 24:22 за шампионите. Само петият сет продължи 215 минути. Това бе най-дългият мач в историята на неофициалното световно първенство за мъже Купа Дейвис, който даде аванс от 2-1 победи в резултата на чехите. Предишната най-дълга среща в историята на турнира бе през 1982 година, когато Джон Макенроу от САЩ победи шведа Матс Виландер след 6 часа и 22 минути с 9:7, 6:2, 15:17, 3:6, 8:6. По това време тайбрекът все още не е въведен. Съботният двубой между Швейцария и Чехия на двойки приключи с двойна грешка на Киудинели при 30:40 в сервиса на домакините. Чехите успяха да се поздравят с ценната и сладка победа, реализирайки едва 13-ия си мачбол.

бТВ Синема 05 май 21:00ч.

Специален отдел Q: Писмо в бутилка

Режисьор: Ханс Петер Моланд
В ролите: Фарес Фарес Assad Николай Ли Карл Мьорк Джохан Луис Шмид Роуз Кнудсен Пол Свер Хаген Джоханъс