Четвъртфиналните мачове реванши в Шампионската лига са на 12 и 13 април.

07.04.2022 15:56

С нов хеттрик Бензема приближи Реал до полуфинал в Шампионската лига

Видян 1267 пъти | Коментари 0

С хеттрик на Карим Бензема Реал Мадрид победи убедително Челси с 3:1 като гост в първи четвъртфинал в Шампионската лига. Рекордьорът по титли в надпреварата направи много важна крачка към класиране за фазата на четирите най-добри отбора, като спечели със силна първа част.

Двубоят беше повторение на полуфинала от миналия сезон, когато Челси отстрани мадридчани.

Бензема реализира два от головете си в рамките на 3 минути - между 21-ата и 24-ата. Челси отговори с попадение на Кай Хаверц в 40-ата, но само минута след началото на втората част нападателят на белите се разписа още веднъж, оформяйки хеттрика си.

Бензема вкара хеттрик във втори пореден мач в Шампионската лига, след като го стори и срещу ПСЖ. Французинът се превърна и в първия футболист, който го постига срещу Челси в турнира. Бензема е и четвъртият играч, който реализира хеттрик в два поредни мача. Нападателят на Реал вече има 37 гола от началото на сезона и е в серия от шест срещи, в които неизменно се разписва.

В другия мач Виляреал поднесе голямата изненада, побеждавайки Байерн Мюнхен с 1:0. Испанският тим направи много силен мач на своя стадион Серамика, а единственият гол вкара Арно Данжума още в осмата минута. Това се оказа и единственият точен удар на домакините за 90 минути, въпреки че те имаха още няколко отлични шанса пред вратата на Байерн.

Баварците завършиха с общо 20 удара (3 точни) и близо 60% притежание на топката, но не успяха да пречупят защитата в жълто. В 41-вата минута втори гол на Виляреал беше отменен заради засада.

бТВ Синема 05 май 21:00ч.

Специален отдел Q: Писмо в бутилка

Режисьор: Ханс Петер Моланд
В ролите: Фарес Фарес Assad Николай Ли Карл Мьорк Джохан Луис Шмид Роуз Кнудсен Пол Свер Хаген Джоханъс