17.10.2023 15:53

С късен гол в края на мача Нидерландия се доближи до Евро 2024

Видян 1712 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000

Нидерландия постигна инфарктна победа с 1:0 в гостуването си на Гърция от група В на европейските квалификации. Лалетата изковаха успеха с гол от дузпа в 3-тата минута на добавеното време, а автор на победния гол бе Върджил ван Дайк. Това бе изключително нужна победа за гостите, които се изравниха по точки със своя съперник и вече са в по-добра позиция за класиране на финалите в Германия.

Нидерландия можеше да поведе още в 28-ата минута, когато получи дузпа, но ударът на Ваут Вегхорст бе спасен от Одисеас Влаходимос. След това и двата тима имаха своите шансове, но истинската драма настъпи в края на мача. Дензъл Дъмфрис бе съборен в наказателното поле и съдията посочи за втори път бялата точка. Този път Ван Дайк се нае с изпълнението на наказателния удар и бе точен за 0:1.
След това и домакините претендираха за нарушение за дузпа в своя полза, но такава не бе отсъдена, а междувременно бесният Густаво Пойет бе изгонен от резервната скамейка.

В крайна сметка победата отиде на сметката на Нидерландия. Отборът се изкачи на втората позиция в класирането с 12 точки, колкото има и Гърция, но лалетата вече са с по-добри показатели и мач по-малко, така че имат огромно предимство.

бТВ Синема 05 май 21:00ч.

Специален отдел Q: Писмо в бутилка

Режисьор: Ханс Петер Моланд
В ролите: Фарес Фарес Assad Николай Ли Карл Мьорк Джохан Луис Шмид Роуз Кнудсен Пол Свер Хаген Джоханъс