06.09.2009 14:55

Русия и Финландия с победи в Група 4

Видян 1322 пъти | Коментари 0

Руският национален отбор победи с класическото 3:0 Лихтенщайн у дома в световна квалификация от Група 4 на Зона Европа, а в същата група Финландия се наложи като гост с 2:1 на Азербайджан.

Березуцкий откри резултата в полза на тима на Гуус Хидинк в 17-та минута, а Роман Павлюченко увеличи на 2:0 от дузпа в 39-та минута. Нападателят на Тотнъм вкара втория си гол в мача в 45-та минута, отново от дузпа и така оформи класическата победа на руснаците. Финландия пък взе ценна победа при гостуването си в Баку. Мамадов бе открил резултата за домакините в 49-та минута, но Хайкинен направи 1:1 в 74-та минута. Победното попадение за скандинавците реализира Пасанен в 86-та минута, с което донесе трите точки за своя тим, предаде БГНЕС.