30.05.2016 10:05

Реал триумфира в Шампионската лига

Видян 879 пъти | Коментари 0

Отборът на Реал Мадрид победи на финала на Шампионската лига градския си съперник Атлетико Мадрид след изпълнение на дузпи във великолепен двубой, игран в Милано. Двата тима завършиха при 1:1 в редовното време и продълженията, а при изпълненията на дузпи Реал се наложи с 5:3.  Серхио Рамос даде аванс на лос бланкос в 15-ата минута, а Яник Ферейра Караско изравни в 79-ата. След 120 минути игра двата тима завършиха наравно и започна рулетката на дузпите. За Атлетико точни бяха Гризман, Габи и Саул, но Хуанфран пропусна в четвъртия изстрел. Така с попаденията на Васкес, Марсело, Бейл, Рамос и финалната пета дузпа на Кристиано Роналдо, Реал Мадрид триумфира за 11-и път в най-престижния турнир на европейския клубен футбол.