Треньорът на шампиона Карло Анчелоти заложи на същия стартов състав от първата среща преди седмица.

19.04.2023 15:23

Реал отново победи Челси и се класира за полуфиналите

Видян 2713 пъти | Коментари 1

Носителят на трофея Реал Мадрид достигна до полуфиналите в Шампионската лига след нова победа с 2:0 над Челси на четвъртфиналите. Испанският първенец беше спечелил с толкова първата среща у дома седмица по-рано, а сега повтори това и на Стамфорд Бридж в реванша. Родриго вкара и двата гола - в 58-ата и 80-ата минути, а отделно удари и греда още през първата част.

Домакините имаха своите възможности, но при 0:0 направиха три големи пропуска чрез Н’Голо Канте на два пъти и Марк Кукурея. Така за втора поредна година сините биват елиминирани от лос бланкос на този етап от турнира.
Ключова ситуация имаше точно преди първото попадение на Реал, когато лондончани настояваха за изгонване на Едер Милитао за втори жълт картон, но съдията не му показа такъв.
Интересното беше, че мениджърът на Челси Франк Лампард започна с голям брой футболисти с дефанзивни функции, а единствен Кай Хавертц имаше офанзивни такива. Независимо че лондончани трябваше да наваксват два гола, играчи като Жоао Феликс, Рахийм Стърлин, Хаким Зиеш, Кристиан Пулишич и Михайло Мудрик бяха оставени резерви.

В другия мач Милан отстрани Наполи с общ резултат 2:1 и също продължава към полуфиналите.
За последен път росонерите бяха в Топ 4 на Европа през златната за клуба 2007 г., когато под ръководството на Карло Анчелоти тимът от Милано спечели всичко възможно на международната сцена в рамките на календарната година.

• 001 Никодимов 19.04.2023 16:06

Няма ли коментар от вездесъщия Ивайло Цветков ...

бТВ Синема 05 май 21:00ч.

Специален отдел Q: Писмо в бутилка

Режисьор: Ханс Петер Моланд
В ролите: Фарес Фарес Assad Николай Ли Карл Мьорк Джохан Луис Шмид Роуз Кнудсен Пол Свер Хаген Джоханъс

- Каква е разликата между мъжа и микровълновата печка?