06.10.2019 09:40

Реал Мадрид победи Гранада с 4:2

Видян 2197 пъти | Коментари 0

Реал Мадрид продължава да бъде на върха в Ла Лига, след като този следобед спечели директната битка за първото място в таблицата със сензацията Гранада, предава Topsport.bg.

Макар и с известни трудности, триумфът все пак беше за "кралете" с резултат 4:2.

Всичко се разви повече от добре за "лос меренгес", които поведоха още във втората минута, когато Карим Бензема съумя да реализира след асистенция на Бейл.

Голямото събитие настъпи в даденото от съдията продължение на първата част, когато Еден Азар се отпуши пред взискателната публика на столичани. Той стори това чрез елегантно копване над стража на Гранада Руи Силва.

Класиката беше факт в 61-ата минута, когато кавалерът на "Златната топка" - Лука Модрич, който се появи принудително на мястото на Тони Кроос, се разписа с шут в горния ляв ъгъл.

Интригата на "Бернабеу" се завърна в 69-ата, когато Алфонс Ареола направи странна грешка и вместо топката, ритна крака на съперников футболист. Главният съдия логично отсъди дузпа, а Мачис намали до 1:3. За Реал стана още по-притеснително, когато Домингош Дуарте докара нещата до 2:3 в 77-ата.

Драмата се задържа чак до 92-ата минута, когато друга "бяла" смяна - Хамес Родригес успокои трибуните, след като получи страхотен пас от Одриозола и оформи крайното 4:2.

РЕАЛ (МАДРИД) - ГРАНАДА 4:2

1:0 Бензема (2"), 2:0 Азар (45+1"), 3:0 Модрич (61"), 3:1 Мачис (69"), 3:2 Дуарте (77"), 4:2 Хамес (90+2")

СТАДИОН: "Сантяго Бернабеу"

СЪДИЯ: С. Латре

РЕАЛ: Ареола, Одриозола, Рамоса, Варан, Карвахал, Кроос, Каземиро, Валверде, Азар, Бензема, Бейл (резерви: Алтубе, Иско, Йович, Милитао, Модрич, Хамес Родригес, Родриго)

ГРАНАДА: Силва, Диас, Дуарте, Санчес, Нева, Азеес, Монторо, Ерера, Пуертас, Солдадо, Мачис (резерви: Ескандел, Мартинес, Фернандес, Гоналон, Койбашъ, Рамос, Вадило)

Снимка: EPA/БГНЕС

бТВ Синема 05 май 21:00ч.

Специален отдел Q: Писмо в бутилка

Режисьор: Ханс Петер Моланд
В ролите: Фарес Фарес Assad Николай Ли Карл Мьорк Джохан Луис Шмид Роуз Кнудсен Пол Свер Хаген Джоханъс

По улицата върви блондинка. Едната и гърда изскочила от блузата. Всички ахкат и охкат, и само един полицай намира в себе си мъжество да й каже:

- Госпожо, защо сте в такъв вид на обществено място!?