19.06.2012 16:53

Пиронкова закова третата в света

Видян 1355 пъти | Коментари 0
Гласували 1 рейтинг: 5.0000

Първата ракета на България Цветана Пиронкова размаза с 6:2, 6:4 третата в света Агнешка Радванска (Пол) в 1-ия кръг на турнира в Ийстбърн (Анг).

24-годишната пловдивчанка за пореден път показа, че любимата й настилка е трева и не даде шансове на полякинята.

Първият сет започна равностойно и до 2:2 гейма двете не сгрешиха в подаванията си. Цвети спечели подаването си за 3:2 и успя да пробие сервиса на Радванска за 4:2. Последва затвърждаване на пробива и нов успех при сервирането на Радванска за крайното 6:2 в първия сет.

Вторият сет тръгна по-добре за полякинята, която успя да пробие сервирането на Пиронкова за 1:2, но нашето момиче веднага си върна и изравни резултата в сета. До десетия гейм двете не сбъркаха и при резултат 5:4 в полза на Цвети Радванска загуби подаването си и мача приключи - 6:2, 6:4 в полза на нашата.

В следващия кръг Цвети, която за мача с полякинята бе обявена за аутсайдер от букмейкърите, ще срещне победителката от двубоя между Стефани Дюбоа (Канада) и Карла Суарес Наваро (Испания).