13.07.2009 16:53

Пиронкова изпусна втората поставена в Прага

Видян 1530 пъти | Коментари 0
Гласували 2 рейтинг: 1.5000

След поредица от неубедителни срещи в последните месеци Цветана Пиронкова изигра силен мач, но загуби нелепо от поставената под №2 Сибил Бамер в мач от първи кръг на турнира на червени кортове в Прага, съобщи БГНЕС.

Първата ни ракета отстъпи пред австрийката в много оспорван двубой с 6-2, 6-7 (2-7), 5-7. Пиронкова беше много близо до крайния успех на няколко пъти във втория и третия сет, но Бамер в ключови моменти показа защо заема 31-о място в света. Пловдивчанката взе убедително първата част с 6-2 след малко повече от половин час игра, а във втората поведе с 5-2, но допусна обрат и Бамер стигна до тайбрек, който спечели със 7-2. В третия сет пред Пиронкова се откри идеална възможност да реши всичко, когато поведе с 5-4. Българката обаче допусна пробив, след което повече не взе гейм и напусна корта след два часа и 40 минути игра. В единствения мач помежду им преди днешния, Пиронкова победи Бамер с 6-4, 7-6 (7-5), също на клей в Белград преди пет години. С класирането си за втория кръг на турнира в чешката столица Бамер си осигури 2 950 долара и 30 точки за световната ранглиста, докато Цвети ще се задоволи само с точка и 1 725 долара. Следваща съперничка на австрийката ще бъде по-добрата от мача между чехкинята Никол Вайдишова и Ала Кудрявцева от Русия.

Възрастна дама иска да паркира колата си. Намества се между колите и блъска предната кола. След това блъска и задната.