04.03.2009 19:02

Пирин изхвърли ЦСКА от Купата след дузпи!

Видян 5600 пъти | Коментари 0
Гласували 4 рейтинг: 5.0000

Отборът Пирин Благоевград поднесе изненадата в четвъртфиналите на турнира за Купата на България, след като отстрани шампиона ЦСКА с 6:4 след изпълнение на дузпи, предаде БГНЕС.

Маркиньос откри резултата за шампионите с гол в 58-та минута, след като засече хубаво центриране на Йордан Минев. Спас Делев се измъкна от "червената отбрана" и изравни за 1:1 в 70-та минута, с което доведе срещата до продължения. В 110-та минута, Драги Коцев оспори съдийско решение и получи втори, а след това респективно и червен картон от рефера Антон Генов, с което остави своя тим около десетина минути с човек по-малко. До края на продълженията двата тима не успяха да си отбележат гол и последва изпълнение на 11-метрови наказателни удари. Благой Наков вкара първата дузпа за Пирин, а Йордан Тодоров изравни за 2:2. Борислав Хазуров бе точен за 2:3, а Саидходжа реализира за домакините за 3:3. Даниел Пеев би технично в средата на вратата на Ивайло Петров за 3:4, а Мартин Тошев вкара за 4:4. Тодор Паланков също излъга Петров за 4:5, но стража на Пирин Иваников спаси удара на Маркиньос. Борис Галчев застана зад топката в последната дузпа, не сгреши и класира Пирин Благоеград на полуфиналите, където вече се бяха класирали отборите на Левски, Литекс и Миньор Перник. "Червената" публика изпрати своите играчи с освирквания и изпрати гостите от Благоевград с аплодисменти.

Кирил Петков спасил Бойко Борисов. За благодарност Бойко извадил спестовна книжка и му я дал.