04.12.2009 08:55

Пенев пристигна в Лондон; ЦСКА загуби с 0:1

Видян 1688 пъти | Коментари 0

Отборът на ЦСКА загуби с 0:1 гостуването си на Фулъм в среща от Група "Е" на турнира Лига Европа, предаде БГНЕС.

Наставникът на "армейците" Любослав Пенев се появи на стадиона, но чак в началото на второто полувреме. Срещата в Лондон започна със страхотно положение в полза на ЦСКА. Тодор Тимонов стреля силно и удари напречната греда на вратаря Марк Шварцер в 5-та минута. Само 3 минути по-късно домакините от Фулъм получиха правото да изпълнят дузпа. Халфът на англичаните Дани Мърфи застана зад бялата точка, но прати топката високо над вратата на българския тим. "Котиджърс" обаче успяха да открият резултата в 15-та минута. Рийзе нахлу по десния фланг, центрира в наказателното поле на ЦСКА, където няколко защитника на червените не реагираха и унгарският нападател Золтан Гера реализира с глава. В 29-та минута Саймън Дейвис бе изведен отлично пред българската врата, но стреля в аут и в крайна сметка първото полувреме завърши при резултат 1:0 в полза на домакините.
Втората част започна с няколко отлични атаки на ЦСКА, като в 56-та минута силен удар на Тодор Янчев бе блокиран от бранителите на английския тим, а в 58-та минута Спас Делев не успя да реализира след хубава странична ножица. В 67-та минута Апостол Попов изчисти с последни сили топката от краката на Гера, който имаше отличен шанс да вкара втория си гол в мача. Влезлият като резерва Деймиън Дъф игра с ръка в наказателното поле на Фулъм след удар на Морозс, но съдията на мача Кристиян Балаж не посмя да свири дузпа в полза на българския тим. Капитанът на армейците Тодор Янчев игра опасно с глава в 86-та минута, но и неговият изстрел не порази целта. В крайна сметка българският отбор не успя да повтори резултата от София и загуби гостуването си на стадион "Крейвън Котидж".

бТВ Синема 05 май 21:00ч.

Специален отдел Q: Писмо в бутилка

Режисьор: Ханс Петер Моланд
В ролите: Фарес Фарес Assad Николай Ли Карл Мьорк Джохан Луис Шмид Роуз Кнудсен Пол Свер Хаген Джоханъс

Детето на японка и българин е странна комбинация: Много му се работи, ама го мързи да стане.