09.01.2020 11:20

Oлимпийските надежди приключиха за жените

Видян 1057 пъти | Коментари 0

България записа тежка загуба от домакина Нидерландия с 0:3 (19:25, 19:25, 24:26) в олимпийската квалификация за Игрите в Токио през тази година.

Това бе второ поражение за момичетата на Иван Петков след това от Полша с 1:3 вчера и те на практика губят шансовете си за излизане от Група "А", която днешният им съперник поведе.

Съперникът се оказа прекалено силен, като единствено в третата част българките се задържаха близо в резултата до самия край на гейма.

Най-резултатна за нашите бе Елица Василева с 12 точки, Александра Миланова завърши с 10, а с по девет се отчетоха Нася Димитрова и Гергана Димитрова. За домакините най-много точки наниза Ника Далдероп - 19.

За нашите олимпийските надежди приключиха, но остава мач с Азербайджан в утрешния ден, с който момичетата ни може да постигнат третото място в групата.

БЪЛГАРИЯ: Лора Китипова, Силвана Чаушева, Елица Василева, Гергана Димитрова, Нася Димитрова, Мира Тодорова - Жана Тодорова-либеро

НИДЕРЛАНДИЯ: Лаура Дийкема, Ника Даалдероп, Флуурте Майнерс, Анне Бюйс, Ивон Белиен, Робин Де Кройф - Мирте Шуут-либеро.

- Каква е разликата между мъжа и микровълновата печка?

Никаква, след 30 секунди всичко е готово.